* płock

“Włodkonalia” 2016  [SZCZEGÓŁY]

“Włodkonalia” 2016 [SZCZEGÓŁY]

Płocka Majówka Studencka Włodkonalia rozpocznie się w piątek 13 maja od zbierania myta w godz. 5 – 12 na ulicach wjazdowych do Płocka. Zebrane pieniądze zostaną przekazane m.in. na rehabilitację trzech chorych chłopców, podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: – Jakuba Gołębiewskiego, Filipa Kosowskiego i Adriana Matusiaka.

O godz. 13.13 (sic!) prezydent Płocka Pan Andrzej Nowakowski wręczy studentom klucze do bram miasta.
W godz. 19 – 23 odbędą się koncerty na placu przy al. Kilińskiego 12. Wystąpią: Klub Zdesperowanych Romantyków, Rockpublic, Pokaz Teatru Ognia Widmo (połączenie teatru, tańca i sztuki kuglarskiej) oraz gwiazda wieczoru Tomasz „Kowal” Kowalski.

Tomasz „Kowal” Kowalski, to zwycięzca czwartej edycji Must Be The Music (2012). Jako wokalista zespołu FBB w 2009 roku podczas Przeglądu Zespołów Bluesowych im. Tadeusza Nalepy w Bolesławcu został uznany najlepszym wokalistą tego przeglądu. Po sukcesie w telewizyjnym show jego kariera artystyczna nabrała rozpędu. Wystąpił m.in. na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach wcielając się w postać Ryszarda Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa”. W 2014 roku uległ poważnemu wypadkowi na motocyklu (wjechał w niego samochód, który poruszał się nieprawidłowo). W wyniku doznanych obrażeń artysta jest sparaliżowany od pasa w dół. Mimo tego wrócił na scenę i swoją charyzmą oraz niezwykłym talentem wzrusza i zachwyca publiczność.

* * *
Sobotnie wydarzenia rozpocznie IV Turniej Juwenaliowy Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych, który odbędzie się w godz. 9 – 15 w hali sportowej Włodkowica. A w godz. 11 – 17 zapraszamy wszystkich na Piknik Rodzinny – gry, zabawy, konkursy dla małych i dużych uczestników, m.in. pokaz zwierząt egzotycznych, pokazy przygotowane przez straż pożarną, dmuchana zjeżdżalnia itp.

Blok koncertowy potrwa w godz. 17.15 – 22. Na scenie zaprezentują się zespoły: Vataha, The Grandfather, Harlem. Na finał wystąpi Sztywny Pal Azji.

Sobotnia gwiazda wieczoru to zespół rockowy znany m.in. z takich przebojów jak „Wieża radości, wieża samotności”, „Kocham wolność”, czy „Łoże w kolorze czerwonym”. Od 2015 roku zespół wznowił regularną, koncertową i wydawniczą współpracę z Leszkiem Nowakiem – pierwszym w historii wokalistą Sztywnego Pala Azji, którego głos usłyszeć można we wszystkich przebojach pochodzących z pierwszych studyjnych płyt.

Płocką Majówkę Studencką WŁODKONALIA objęli honorowym patronatem Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Płocka i Starosta Płocki.

Bieżące informacje dostępne są na Facebooku na profilu Parlamentu Studentów SWPW https://www.facebook.com/ps.swpw/?fref=ts oraz na profilu wydarzenia Płocka Majówka Studencka Włodkonalia https://www.facebook.com/events/1727512317531201/.

info/foto/opr: info prasowa PS SWPW

Radio Płock

Maj 5th, 2016

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *